Średnia powierzchnia amerykańskiego domu to około 400 mkw., czyli pokaźne pola do popisu jeżeli chodzi o aranżacje wnętrz. Dzięki tak ogromnej przestrzeni, swobodnie można urządzić każde wnętrze, nadając mu niepowtarzalnego charakteru ale również spójności z pozostałą częścią domu.

Styl amerykański to bogate połączenie wielu stylów, ale wszystko zaczęło się od Baroku, kiedy to działali pierwsi wybitni artyści-stolarze zwani ebenistami. Późniejsze style jak Rokoko, Klasycyzm, Empire i dalsze, zawszenie, niezmiennie czerpały z brył oraz bogatych dekorów okresu baroku. Amerykanie ukochali sobie wszystko co duże, zdobne i do dziś dzień mocno bronią swojego stylu, nie pozwalając zdominować się nowoczesnym trendom z Europy.Obecnie mówi się o amerykańskim stylu glamour, który charakteryzuje się graficznymi wzorami, złotymi, srebrnymi oraz kryształowymi dodatkami, ale przede wszystkim komfortem. Meble oraz dodatki mają cieszyć oczy, ale również ułatwiać życie mieszkańcom domu.

Masywne, wygodne kanapy, fotele, krzesła, cała gama stolików – od kawowych, po boczne, konsole, czy bogato dekorowane szafeczki, które zdobią salony, hole, czy półpiętra amerykańskich domów. Dużo dodatków – poduszki, wazony, obrazy, lustra czy mieniące się w świetle kryształy – klasycznie i elegancko. Dominująca kolorystyka to – stonowane pastele, sporo bieli, beżu, szarości czy delikatnych brązów . Wnętrza przestronne, urządzone harmonijnie – każde pomieszczenie nawiązuje do następnego. Przepych, wysoki standard użytkowania oraz symetria, dzięki której większość przedmiotów oraz mebli ma swojego bliźniaka. Symetria widoczna jest również w ustawieniu mebli czy dodatków, zazwyczaj w odniesieniu do kominka, który jest sercem salonu. Jeszcze długo Europejczycy, mimo nowych trendów będą czerpać z bogatego i wyjątkowego stylu amerykańskiego.

Meble, które Państwu oferujemy pochodzą z szerokiego asortymentu amerykańskiego producenta – firmy Ashley. Dzięki bogatej ofercie z powodzeniem mogą Państwo urządzić od podstaw wnętrza, w stu procentach zachowane w oryginalnym, amerykańskim stylu. Począwszy od nieśmiertelnych klasyków – kolekcje zachowane w brązach, rudościach, drewnie w klasycznym, orzechowym odcieniu, po nowoczesną klasykę, jakże pożądaną w amerykańskich trendach – biele, pastele, pikowania oraz przetłoczenia dodające lekkości oraz romantyzmu meblom.

Nowoczesna klasyka to sposób aranżacji, która unowocześni wnętrza klasyczne, oraz doda powagi wnętrzom nowoczesnym. Złoty środek dla wszystkich, którzy cenią stylowe meble w połączeniu z nowoczesnym nurtem w meblarstwie. Salon meblowy Queen to wnętrza dla wymagających, dla wszystkich, którzy cenią sobie piękno oraz wysoki komfort użytkowania!!!

Opracowanie tekstowe – Aneta Dąbkowska

Opracowanie graficzne – Piotr Galuhn