Stylowe wnętrze to nie tylko meble, ale również oświetlenie. Postaraliśmy się, aby w naszej ofercie znalazły się wyłącznie topowe propozycje amerykańskich oraz brytyjskich producentów oświetlenia.

Planując przestrzeń, nie warto ograniczać się jedynie do jednego źródła światła. W zależności od pory dnia, nastroju czy działań posiadamy przecież różne potrzeby. Przy okazji wizyty gości oświetlić chcemy cały pokój, czytając książkę wystarczy dobra lampa tuż przy kanapie czy fotelu, a przy romantycznej kolacji z winem najlepiej sprawdzi się delikatne światło lamp stołowych z abażurem czy kinkietów. Z jakich lamp możemy wybierać?

Wisząca – zwana też sufitową, stanowi podstawę oświetlenia każdego pomieszczenia. Zazwyczaj występuje pojedynczo, na środku pokoju. Dobieramy ją nie tylko do stylu mebli (retro, nowoczesne) i kolorów panujących w pokoju, ale także do wysokości pomieszczenia. W wysokich pokojach z całą pewnością praktyczniejszy będzie wiszący żyrandol z trzema żarówkami niż płaski plafon. Gdy chcemy uzyskać mocniejsze światło, wybierajmy klosze zakryte do połowy – całkowicie obudowane rozpraszają intensywność światła. Lampy wiszące powinny zapewniać najwięcej oświetlenia. Moc żarówki uzależniona jest od koloru ścian, wielkości pokoju, okien, ustawienia mebli. Najczęściej wybierane są żarówki 60W.

Kinkiet – stanowi oświetlenie dodatkowe, instalowane tuż przy powierzchni ściany. Zazwyczaj, ze względu na delikatne światło, używane są ze względów dekoracyjnych. Kinkiety bywają często wykorzystywane do oświetlania ciągów komunikacyjnych np. korytarzy. Najlepsze wrażenie robią wtedy, gdy jest ich kilka oraz gdy należą do tej samej kolekcji co lampa wisząca.W kinkietach najczęściej używa się nieintensywnych żarówek 20 W.

Stojąca lampa – powinna znaleźć się w każdym pomieszczeniu. Najlepiej wybierać lekkie, łatwe do przemieszczania modele – nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się dodatkowe oświetlenie w drugim kącie pokoju. Mogą mieć one różną wysokość – od dwumetrowych, królujących w pokoju, po metrowe, przeznaczone do podświetlania powierzchni podczas czytania. Praktycznym rozwiązaniem są oczywiście lampy, które umożliwiają przesuwanie wysokości klosza po statywie i dostosowywanie ustawienia światła do aktualnych potrzeb.Może mieć ona włącznik zamontowany pod kloszem, na statywie lub na kablu, spoczywającym na podłodze.

Stołowa lampa – przyda się wszystkim właścicielom eleganckich stolików kawowych, stołów jadalnianych, szerokich parapetów, regałów, kominków i tym podobnych przestrzeni. Pełni ona przede wszystkim funkcje dekoracyjne, ocieplając wnętrze ciepłym, delikatnym światłem. Lampa gabinetowa, na biurko, prócz funkcji estetycznych, ma także zapewniać właściwe oświetlenie powierzchni blatu. Powinna mieć regulowany klosz, aby dopasować ułożenie źródła światła oraz wygodny wyłącznik. Zazwyczaj używa się żarówek o mocy 15W. Nocna lampka stawiana jest na stoliku nocnym, zazwyczaj po dwóch stronach łóżka. Służy do krótkiego czytania przed snem, w związku z czym nie może oślepiać, ani wybudzać czytających. Żarówka 10W, światło mleczne.

W naszej ofercie znajdą Państwo kilkanaście przepięknych kolekcji, które wspaniale podkreślą stylowy charakter wnętrza, dodając mu niepowtarzalnego blasku !!!!

Poniżej umieszczamy link do ściągnięcia katalogu oświetlenia w wygodnej formie PDF. Prosimy umieścić link w okienku przeglądarki i w domowym zaciszu oddać się podróży do krainy stylowego blasku….

https://www.dropbox.com/sh/qvtara79c6qc3c9/AAC5UCQs5HpsJOkC-R3JW380a/Catalogue%20PDF’s/Elstead_2015-16_Catalogue.pdf?dl=0

Opracowanie tekstowe – Aneta Dąbkowska

Opracowanie graficzne – Piotr Galuhn

Queen

Z końcem 2019 roku zamknęliśmy nasz salon stacjonarny. 🏪 👑
Nie martwcie się. Jesteśmy dla Was internetowo. 💻😊