Zainteresowała Cię tematyka stylu rustykalnego oraz wiejskiego klimatu wnętrz? Doskonale! Tutaj znajdziesz kilka wyjątkowych propozycji oraz inspiracji meblowych dla Ciebie i Twojego domu. Zapraszam!

Nie jesteś do końca przekonany do stylu rustykalnego lub wręcz przeciwnie, mimo wszystko szukasz małej inspiracji do zmiany w swoich wnętrzach, serdecznie zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Dla osób, które nie do końca znają ten styl, kilka najważniejszych cech oraz podstaw. Jedni uważają ten styl za typowo wiejski odpowiednik zlepek kilku przypadkowych, surowych w swoich wyglądzie mebli. Po części tak jest. Styl rustykalny to nie tylko mieszanka mebli, ale także piękne i wyjątkowe w swojej prostocie oraz surowości kolekcje. Poniżej zaprezentuje Państwu kilka przykładów.
Zacznijmy od pięknej i podkreślającej naturalne odcienie drewna, jadalni D647.

Piękna w swojej prostocie oraz dopuszczalnym rustykalnym zdobnictwie, idealnie podkreśla charakterystyczne właściwości wykorzystanych materiałów. Surowy wygląd drewna w różnych odcieniach wybarwienia to jedna z charakterystycznych cech stylu rustykalnego. Założeniem tego stylu jest wykorzystywanie naturalnych barwników oraz odpowiedniej obróbki drewna.
Rustykalizm to nie tylko styl we wnętrzach ale również zamiłowanie do wiejskiego stylu życia oraz kultury.
Mówi się, że większość życia spędzamy we śnie, dlatego też przykładamy dużą uwagę na nasze sypialnie oraz to co w nich się znajduje. Dla osób, które szukają inspiracji oraz mebli w stylu rustykalnym, przeznaczonych do sypialni, kolejne propozycje będą w sam raz.
Zacznijmy od ciemnej propozycji sypialni B655. Wybarwienie jak i minimalizm w zdobieniach przypadną do gustu każdemu fanowi rustykalizmu. Sprawdzi się w sypialni małżeńskiej jak i u kawalera czy singielki kochającej prostotę.

Powyższa jak i poniższa sypialnia jest kolejnym przykładem minimalnego wystroju w surowym klimacie naturalnego drewna idealnie oddającego charakter stylu rustykalnego.

Kolejną podstawową cechą stylu rustykalnego jest na pewno funkcjonalność danych mebli. Sypialnia B693 oraz B712 są tego bardzo dobrym przykładem. Jak mogą Państwo zobaczyć, szafki nocne mają dodatkową opcję stolika czy skrytki na biżuterię.

Oprócz naturalnego drewna w stylu rustykalnym znajdą Państwo również elementy wykonane z wikliny. Mogą być to zwykłe koszyki, które luzem położymy gdzieś na komodzie lub tak jak w powyższej sypialni B712 w formie wiklinowej szufladki prezentowanej na zdjęciu szafki nocnej.

Podsumowując głównie styl rustykalny to prostota, surowość, naturalne drewno oraz barwniki, ale także piękno i ponadczasowość. Dzięki temu wnętrza rustykalne zawsze były i będą na topie w miarę upływu czasu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rustykalnymi propozycjami! ✿